متمایل سینمایی کارگردان کارگردانی اخبار فرهنگی و هنری

متمایل: سینمایی کارگردان کارگردانی اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار گوناگون ) + عجایب ترسناک دنیای پزشکی (16

عجایب پزشکی زیادی در سراسر دنیا وجود دارد. تا هنگامی که بدانید کجا را ببینید می‌توانید از این کنجکاوی‌های شگفت انگیز یا شاید نفرت انگیز پیدا کنید.

) + عجایب ترسناک دنیای پزشکی (16

عجایب ترسناک دنیای پزشکی (16+)

عبارات مهم : پزشکی

عجایب پزشکی زیادی در سراسر دنیا وجود دارد. تا هنگامی که بدانید کجا را ببینید می توانید از این کنجکاوی های شگفت انگیز یا شاید نفرت انگیز پیدا کنید.

به گزارش برترین ها، عجایب پزشکی زیادی در سراسر دنیا وجود دارد. تا هنگامی که بدانید کجا را ببینید می توانید از این کنجکاوی های شگفت انگیز یا شاید نفرت انگیز پیدا کنید.

جنین یک چشم، موزه ورلیک (Vrolik) در آمستردام، هلند

در قرن نوزدهم پدر و پسر کالبدشناس جراردوس و ویلم ورولیک در جهش های انسانی نقش داشتند. در یک مقاله پزشکی سال ۱۸۳۴ ویلم سیکلوپیا را مورد بررسی قرار داده هست. سیکلوپیا یک نقص مادرزادی نادر است که در جنین دو چشم کامل به صورت جداگانه شکل نمی گیرد در نتیجه یک حفره مرکزی ایجاد می شود. احتمال اینکه یک نوزاد با سیکلوپیا متولد شود یک در ۱۶۰۰۰ هست. با این حال زیاد جنین های سیکلوپیایی یا سقط می شوند یا مرده به دنیا می آیند. ورولیک ها چندین سیکلوپیا را جمع کردند: پنج انسان و ۱۹ حیوان مشمول بر خوک، بره و گربه که مبتلا به سیکلوپیا بودند. همه آن ها را در موزه ورولیک در بخش آناتومی و رویان شناسی دانشگاه آمستردام می توانید ببینید.

یک شیشه پر از موش کور، موزه زیست شناسی گرانت، لندن، انگلستان

در این موزه هجده موش کور در یک شیشه در معرض نمایش قرار دارند که احتمالا به اندازه سایر آیتم های این موزه ترسناک نیستند، ولی واقعا جالبند و قطعا یکی از جواهرات گرانبهای لندن به شمار می روند. در موزه ای که اسکلت مار آناکوندا، استخوان های دودو و کلکسیونی از مغز به چشم می خورد، هنوز هم وجود یک شیشه موش کور است قیمت آن را اوج می برد. آیا این موش کور ها در یک شیشه جمع آوری شده است اند احتمالا چیزیست که هرگز دانسته نخواهد شد.

) + عجایب ترسناک دنیای پزشکی (16

گلوله غول پیکر موی قورت داده شده، موزه ملی سلامت و پزشکی در مریلند، آمریکا

گربه ها اگر بخواهند می توانند تمام روز را بخوابند، ولی احتمالا از توده غیرقابل هضمی که در شکمشان جمع شده است و اغلب مو است عذاب می کشند. ولی گربه ها تنها حیواناتی نیستند که از این بیماری عذاب آور و ناراحت کننده زحمت می برند. گربه ها، گاوها، بزها، گوزن ها نیز آن را دارند. ولی موجود دیگری هم باید به لیست اوج اضافه کنید: در موزه ملی سلامت و پزشکی مریلند چندین نمونه هشداردهنده از گلوله های مویی دیده می شود که در معده انسان پیدا شده است اند. بزرگترین آن ها از معده یک دختر ۱۲ ساله خارج شده است که عادت داشته موی خودش را می خورده است.

عجایب پزشکی زیادی در سراسر دنیا وجود دارد. تا هنگامی که بدانید کجا را ببینید می‌توانید از این کنجکاوی‌های شگفت انگیز یا شاید نفرت انگیز پیدا کنید.

سر تیر خورده قربانی، موزه پزشکی سیریاج در بانکوک، تایلند

موزه فوت درون قدیمی ترین بیمارستان تایلند قرار دارد. این موزه شش بخش متفاوت دارد: پاتولوژی، پزشکی قانونی، تاریخ پزشکی تایلند، انگل شناسی، آناتومی و پیش از تاریخ. یکی از جالبترین اقلام آن سر قطع شده است یک انسان هست. ولی این یک سر قطع شده است معمولی نیست (البته هیچ سر قطع شده است ای اصلا معمولی نیست) این سر از وسط بریده شده است تا مسیر گلوله ای که از آن عبور کرده را نشان دهد. این مقطع به وضوح حفره ای که گلوله در جمجمه حرکت کرده و آسیب هایی که زده را نشان می دهد.

روده بزرگ غول پیکر، موزه موتر (Mütter) در فیلادلفیا

این روده بسیار بزرگ شبیه چیزی از فیلم های دهه ۱۹۵۰ هست. این روده بزرگ از لحاظ پاتولوژی بسیار وحشتناک هست. بیماری هیرشپرونگ (Hirschprung) زمانی شروع می شود که تمام یا بخشی از روده بزرگ یا قسمت های ابتدایی دستگاه گوارش فاقد اعصاب و در نتیجه دچار اختلال عملکردی می شوند. این باعث می شود که ماهیچه ها هرگز سیگنال انقباض و خارج کردن مواد زاید را از سیستم گوارش دریافت نکنند. (یبوست شدید) در نتیجه روده بسیار بزرگ می شود. در این مورد خاص طول آن به ۲.۴ متر و وزن آن به ۱۸ کیلوگرم رسیده هست. جهت مقایسه این موزه یک ماکت مومی از یک روده طبیعی را قرار در کنار این روده بزرگ قرار داده هست. اختلاف آن ها دیوانه کننده است.

تخمدان مبتلا به تروتوما، موزه بیماری های انسان، سیدنی، استرالیا

در دانشگاه نیوساوت ولز همه بخش های بیمار انسان را می توانید پیدا کنید از جمله شش ها و قلب آسیب دیده. یکی از جالبترین نمونه های آن تراتوما (نوعی کیست) تخمدان خوش خیم هست. تراتومای تخمدان یک سرطان ژرم سل است که رشد سلولی تخمدان را مختل می کند. در موارد شدید، می تواند موجب تومورهایی شود که شبیه جنین های ناقص با مو و دندان باشد. درست مثل تصویر زیر. اگرچه موزه بیماری انسان در دهه ۱۹۶۰ جهت دانشجویان پزشکی و پاتولوژی تاسیس شده است ، ولی از سال ۲۰۰۹ به روی عموم باز است.

) + عجایب ترسناک دنیای پزشکی (16


ماشین های آناتومیکی، موزه کپلو سانسورو (Capella Sansevero) در نپال، ایتالیا

در زیرزمین کلیسای سانسورو در نپال دو کشف وحشتناک اروپا قرار دارند. دو اسکلت، یک مرد و یک زن باردار که در کنار هم در یک محفظه شیشه ای ایستاده اند، هر دو با سیستم های گردش خون تقریبا دست نخورده ولی از نظر رنگی مبالغه شده، رگ های آبی و عروق خونی قرمز رنگ. این «ماشین ها» به وسیله دکتر قرن هجدهمی «سالرنو» ایجاد شده است اند و هردو حفظ شده است ترین اجساد دنیا هستند. ولی رنگ آمیزی و سیستم گردش خون کامل مورد بحث هست. بعضی می گویند اگرچه اسکلت ها به وضوح واقعی هستند، ولی رگ ها و عروق خونی ممکن است نباشند و ترکیبی از موم زنبور عسل، سیم و ابریشم باشند. ولی کسانی هم هستند که به داستان ترسناک تری معتقدند و می گویند سالرنو جادوگری بوده که قربانیان خود را با تزریق یک عامل سخت کننده در فرآیندی که فلزی کردن انسان نامیده می شود کشته هست. ولی بعد از گذشت ۲۵۰ سال پیدا کردن حقیقت ماجرا غیرممکن هست. آن ها بسیار فراتر از پزشکی وقت خود بوده اند.

طولانی ترین کرم نواری (Tapeworm)، موزه انگل شناسی مگورو (Meguro) در توکیو، ژاپن

در تنها موزه انگل شناسی دنیا با ترسناک ترین و چندش آورترین چیزهایی قرار دارند که تا به حال با آن ها مواجه شده است اید، از جمله طولانی ترین کرم نواری دنیا. این کرم» Diphyllobothrium nihonkaiense» نام داشته و ۸. ۸ متر طول دارد و از شکم یک مرد ژاپنی که بعد از خوردن ماهی احساس دل درد شدیدی می کرده خارج شده است هست. در کنار این کرم یک کمک لمسی وجود دارد، یک قطعه طناب با طول و خصوصیات مشابه که بازدیدکنندگان با لمس آن می توانند این کرم را در شکمشان احساس کنند. اگر امکان دیدن کردن از این موزه را ندارید می توانید با این روش مقایسه کنید: یک زرافه میانگین ۵. ۵ متر ارتفاع دارد و این کرم سه متر از آن بلندتر است.

عجایب پزشکی زیادی در سراسر دنیا وجود دارد. تا هنگامی که بدانید کجا را ببینید می‌توانید از این کنجکاوی‌های شگفت انگیز یا شاید نفرت انگیز پیدا کنید.

کتابی از جنس انسان، موزه پاتولوژی ادینبرگ، اسکاتلند

دو تا از تیره ترین شخصیت های اسکاتلند «ویلیام هار» و «ویلیام بورک» بودند. آن ها قاتلان قرن نوزدهمی بودند که جسد قربانیان خود (۱۶ مورد) را به دکتر رابرت ناکس می فروختند و او اجساد را در جلسات کالبدشناسی خود تشریح می کرد. در این موزه آثار وحشتناکی از بورک و هار قاتل پیدا خواهید کرد. هرچند این کتاب یک کتاب قدیمی به نظر می رسد، ولی جلد چرمی آن یک جلد معمولی نیست بلکه از پوست ویلیام بروک بعد از اعدام او تهیه شده است است و روی آن نوشته شده: «در ۲۸ ژانویه ۱۸۲۹ اعدام شد.»


اسب سوار آخرالزمان، موزه فراگونارد (Fragonard) در پپاریس، فرانسه

اونوره فراگونار آناتومیستی بود که از سال ۱۷۳۲ تا ۱۷۹۹ به عنوان یکی از پیشگامان عصرش زندگی می کرد. «Ecorchés» مجسمه هایی هستند که بدن انسان را بدون پوست نشان می دهند، به خاص بدن بدون ماهیچه. قبل از فراگونارد آن ها آثار هنری نقاشی یا مجسمه سازی از مردان و زنان تصور می شدند. ولی فراگونارد ایده دیگری داشت. او آن ها را از اجساد واقعی می ساخت. در یکی از قدیمی ترین مدارس دامپزشکی دنیا بقایای شاهکارهای فراگونارد را خواهید یافت. او حدود ۷۰۰ جسد را پوست کند، ولی تنها ۲۱ عدد از آن ها باقی مانده که همه آن ها در پاریس نمایش داده می شوند. مشهورترین آن ها یک مرد سوار بر اسب است که هر دوی آن ها به این روش ساخته شده است اند.

) + عجایب ترسناک دنیای پزشکی (16

واژه های کلیدی: پزشکی | گلوله | ترسناک | بدن انسان | دامپزشکی | زیست شناسی | اخبار گوناگون

) + عجایب ترسناک دنیای پزشکی (16

) + عجایب ترسناک دنیای پزشکی (16

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs