متمایل سینمایی کارگردان کارگردانی اخبار فرهنگی و هنری

متمایل: سینمایی کارگردان کارگردانی اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار پزشکی در کشور ، سل&quot، پنهان ماندن ۶۱ درصد موارد مبتلا شدن به &quot

رییس اداره کنترل سل و جذام وزارت بهداشت اعلام کرد: در حال حاضر ۶۱ درصد سل‌های مقاوم به درمان در کشور شناسایی نمی‌شوند. 

در کشور ، سل&quot، پنهان ماندن ۶۱ درصد موارد مبتلا شدن به &quot

پنهان ماندن ۶۱ درصد موارد مبتلا شدن به "سل" در کشور

عبارات مهم : برنامه

رییس اداره کنترل سل و جذام وزارت بهداشت اعلام کرد: در حال حاضر ۶۱ درصد سل های مقاوم به درمان در کشور شناسایی نمی شوند.

به گزارش ایسنا، دکتر مهشید ناصحی در همایش روز ملی سل که صبحگاه امروز در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد، با بیان اینکه ۶۱ درصد سل های مقاوم به درمان در کشور شناسایی نمی شوند، افزود: در حال حاضر دسترسی فیزیکی و فرهنگی به جمعیت های پرخطر جهت اجرای برنامه های پیشگیری از سل یکی از چالش های ماست. کم کردن میزان بروز سل در کشور طی یک دوره ۵۰ ساله از ۱۴۰ مورد به کمتر از ۱۲ مورد در هر ۱۰۰ هزار نفر رسیده هست. طی پنج سال اخیر در بخش های شهری و روستایی شاهد کم کردن مبتلا شدن به این بیماری بوده ایم، اگرچه هر لحظه کم کردن موارد مبتلا شدن گزارش شده، ولی باید مراقب باشیم که این عنوان به کم کردن شناسایی ارتباطی نداشته باشد.

در کشور ، سل&quot، پنهان ماندن ۶۱ درصد موارد مبتلا شدن به &quot

وی ادامه داد: ما باید ۲۹ درصد موارد گمشده مبتلا به سل را در کشور شناسایی کنیم. روند عوامل خطر اثرگذار در سل مقاوم به درمان به گونه ای است که اگر مداخلات بهنگام نداشته باشیم باعث بروز آسیب های زیادی می شود.

رییس اداره کنترل سل و جذام وزارت بهداشت، تشکیل شبکه آزمایشگاهی رایگان سل در کشور را به عنوان یکی از دستاوردهای کشور عزیزمان ایران در زمینه سل معرفی کرد و گفت: طی سال های گذشته در زمینه بخش های خوابیدن سل دستاوردهای زیادی داشته ایم. در حال حاضر این بخش ها در تهران، مشهد و شیراز فعال هستند. ایجاد این بخش ها در شهرهای تبریز، کرمانشاه، گرگان و زابل جزو برنامه های ما قرار دارد، ولی ایجاد این مراکز نیز ناکافی است و اگر قرار باشد ۶۱ درصد سل مقاوم به درمان را پیدا کنیم، نیاز به تخت های بیشتری داریم.

رییس اداره کنترل سل و جذام وزارت بهداشت اعلام کرد: در حال حاضر ۶۱ درصد سل‌های مقاوم به درمان در کشور شناسایی نمی‌شوند. 

به گفته ناصحی، انجام آزمون HIV در بیماران مبتلا به سل، سال گذشته به بیش از ۷۰ درصد رسیده هست. همچنین در همین سال ۴.۶ افراد میانسالی که به این بیماری مبتلا شده است اند، فوت شده است اند. این یعنی هر چه سن بالاتر رود شاخص فوت و میر نیز زیاد کردن پیدا می کند و این عنوان جزو نگرانی های وزارت بهداشت قرار دارد.

وی در خصوص برنامه های پیش روی این وزارتخانه جهت اصلاح اوضاع شناسایی و بیماریابی سل نیز گفت: ما باید توسعه دسترسی و کاربردی روش های سریع تشخیص سل را جزو برنامه های خود قرار دهیم. همچنین جهت رسیدن به اهداف خود به دسترسی خدمات مدیریت بالینی سل مقاوم به درمان، تمرکز خاص بر غربالگری در گروه های پرخطر تعریف شده، بررسی گروه های زیاد از نظر مبتلا شدن به سل نهفته، تقویت پژوهش های کاربردی و برنامه های آموزشی، عمومی و اختصاصی نیاز داریم.

واژه های کلیدی: برنامه | بهداشت | شناسایی | مبتلا شدن | وزارت بهداشت | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs