متمایل سینمایی کارگردان کارگردانی اخبار فرهنگی و هنری

متمایل: سینمایی کارگردان کارگردانی اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی منافذ کالندریا با سیمان پر شد تا استفاده فوری از آن نشود / بعیدی‌نژاد

سفیر کشور عزیزمان ایران در لندن که از اعضای تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان بوده است در تصویر العمل به بعضی ادعاها راجع به راکتور اراک اظهار کرد: 1+5 اصرار داش

منافذ کالندریا با سیمان پر شد تا استفاده فوری از آن نشود / بعیدی‌نژاد

بعیدی نژاد: منافذ کالندریا با سیمان پر شد تا استفاده فوری از آن نشود

عبارات مهم : ایران

سفیر کشور عزیزمان ایران در لندن که از اعضای تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان بوده است در تصویر العمل به بعضی ادعاها راجع به راکتور اراک اظهار کرد: 1+5 اصرار داشت قلب راکتور به خارج از کشور عزیزمان ایران انتقال یافته شود ولی ما اجازه ندادیم هیچ یک از تجهیزات هسته ای کشور به خارج فرستاده شود.

به گزارش ایسنا، حمید بعیدی نژاد مذاکره کننده هسته ای کشورمان در سلسله توییت هایی نوشت: بعد از اجبار اعضای ١+٥ به پذیرش حفظ ماهیت آب سنگین رآکتور اراک و مدرن سازی آن، آنها اصرار داشتند چون جهت مدرن سازی، قلب موجود رآکتور یا همان کالاندریا با قلب تازه مدرن تعویض می شود، جهت جلوگیری از سوءاستفاده یا استفاده احتمالی، قلب موجود باید به خارج از کشور عزیزمان ایران ارسال شود ولی کشور عزیزمان ایران مخالفت کرده و اعلام کرد هیچ یک از تجهیزات هسته ای خود را به خارج نمی فرستد.

منافذ کالندریا با سیمان پر شد تا استفاده فوری از آن نشود / بعیدی‌نژاد

وی ادامه داد: بعد از گفت وگوی طولانی نتیجه آن شد که راهی فنی پیدا شود که فقط امکان استفاده فوری مجدد از کالاندریا وجود نداشته باشد. آنها پیشنهاد دادند که محفظه فولادی کالاندریا با جوشکاری به چند تکه بریده شود. ولی کشور عزیزمان ایران با این پیشنهاد نیز مخالفت کرد و اعلام کرد که قصد دارد محفظه را به عنوان محصول خلاقیت دانشمندان هسته ای جهت دیدار عموم در موزه حفظ کند. در آخرین مرحله پیشنهاد شد که فقط “منافذ کالاندریا” و نه خود آن، با سیمان پُر شود تا امکان استفاده فوری از آن وجود نداشته باشد.

به گزارش ایسنا، در روزهای اخیر در برنامه ای تلویزیونی به مناسبت دومین سالگرد اجرایی شدن برجام یک کارشناس مدعی شده است است که قلب راکتور اراک با سیمان پر شده است است که این بیانات وی و بعضی دیگر از سخنان با تصویر العمل وزارت خارجه و مذاکره کنندگان هسته ای کشورمان مواجه شد.

سفیر کشور عزیزمان ایران در لندن که از اعضای تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان بوده است در تصویر العمل به بعضی ادعاها راجع به راکتور اراک اظهار کرد: 1+5 اصرار داش

پیش از این بعیدی نژاد در توییتی دیگر نوشته بود که “حفظ ماهیت آب سنگین رآکتور اراک و مدرن سازی آن از بااهمیت ترین نتیجه های و افتخارات برجام جهت ماست. شرکت جنگ روانی صهیونیسم جهانی جهت تبدیل این پیروزی به شکست، مشابهت ساختگی پر کردن قلب رآکتور با سیمان را مطرح کردند که خبرنگاران در دیدار به دروغ بودن آن پی بردند. مراقب توطئه دشمن باشیم.

واژه های کلیدی: ایران | سیمان | استفاده | استفاده | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs